به کانال تلگرام مکتب‌خونه بپیوندید!
MaktabKhooneh@
اپلیکیشن مکتب‌خونه را از کافه‌بازار دریافت کنید!
ثبت نام در دوره آموزش اندروید

خرید دوره - 225000 تومان

 • دریافت گواهینامه رسمی دانشگاه تهران
 • دسترسی به تمام محتوای دوره
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو

ثبت نام رایگان

 • دسترسی به 5 جلسه‌ی رایگان دیگر
 • مشاهده‌ی محتوای تالار گفتگو
 • ثبت پیشرفت شما در دوره

شرایط استفاده از دوره‌های مکتب‌پلاس را خوانده و پذیرفته‌ام.

آموزش اندروید

حمید پورربیع

دانشگاه تهران

فصل‌ها

دوره آموزش اندروید
تمدید خرید به مدت 30 روز
مبلغ: 40,000 تومان
ادامهدرباره‌ی دوره

طبق آمار رسمی کافه بازار در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون دستگاه اندرویدی فعال وجود دارد و اپلیکیشن‌های بسیار زیادی برای این دستگاه‌ها وجود دارند و برنامه‌های اندرویدی به بخشی جدا نشدنی‌ زندگی افراد تبدیل شده‌اند و تاثیر زیادی بر روی زندگی روزمره‌ی افراد دارند. در این دوره سعی می‌کنیم با اصول ساخت اپلیکیشن‌های اندروید آشنا شویم و بتوانیم برای گوشی‌های اندرویدی برنامه‌هایی مناسب بسازیم.

در این دوره ابتدا با روش پیاده سازی ظاهر و ui صفحه‌های برنامه و سپس با مفاهیم اکتیوتی و فرگمنت و روش پیاده سازی منطق صفحات برنامه و جابه جایی بین آنها آشنا می‌شویم. در ادامه با لیست‌ها در اندروید کار می‌کنیم و سر انجام سعی می‌کنیم یاد بگیریم چطور یک برنامه‌ی آنلاین داشته باشیم و اطلاعات مورد نیاز برنامه‌ی خود را از اینترنت بگیریم.

 برای گذراندن و تکمیل دوره حدود 100 ساعت زمان نیاز است، از این رو  پس از ثبت نام، درس به مدت 15 هفته به طور کامل در دسترس شما قرار خواهد داشت و پس از این مدت تنها به ویدئوها دسترسی خواهید داشت و پروژه ها تصحیح نخواهند شد. البته در صورت تمایل به دسترسی به تمام محتوا و تصحیح پروژه ها پس از این 15 هفته می توانید دوره را به صورت ماهانه تمدید نمایید. (اطلاعات بیشتر در صفحه شرایط و قوانین)

پیش نیازی: این دوره پیش نیازی ندارد و در ابتدای دوره سعی شده است که یک مرور اولیه جاوا وجود داشته باشد اما برای استفاده‌ی بهتر از این دوره آشنایی نسبی با یک زبان برنامه نویسی و مخصوصا آشنایی با مفاهیم اولیه‌ی جاوا توصیه میشود.


قیمت دوره : 225,000 تومان

سیلابس و نمره‌دهی

ویژگی‌ها

 • گواهی نامه دانشگاه تهران

  در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی دانشگاه تهران به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.
 • پروژه محور

  این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
 • تالار گفتگو

  شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات خود مرتبط با دوره را از دیگران دانشجویان بپرسید.
 • آزمون، تمرین و محیط تعاملی

  با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

درباره‌ی مدرس

حمید پورربیع

حمید پورربیع

حمید پورربیع دانش آموخته کارشناسی رشته مهندسی برق و علوم کامپیوتر و همچنین کارشناسی ارشد مدیریت، MBA، از دانشگاه صنعتی شریف است. وی در تعدادی از پروژه های بزرگ اندروید در کشور همکاری داشته و در زمینه‌ی برنامه نویسی اندروید و سرور از مهارت خاصی برخوردار است.همچنین او  یکی از بنیان گذاران شرکت ابر می باشد و هم‌اکنون در این شرکت در حال فعالیت است.

فصل اول - Java

زمان مورد نیاز: 7 ساعت تعداد جلسات: 31

در این بخش اصول برنامه نویسی جاوا گفته می‌شود. در ابتدا با مفاهیم اولیه و پایه‌ای جاوا و در طول مسیر با مفاهیم متغیر و انواع مختلف متغیر در جاوا و همچنین حلقه‌ها و سایر دستورهای مورد استفاده در این زبان برنامه نویسی آشنا می‌شوید و در انتها از مفاهیم شی گرا و معنی کلاس و آبجکت در برنامه نویسی صحبت می‌شود.

فصل دوم - Layout and XML

زمان مورد نیاز: 6 ساعت تعداد جلسات: 30

در این قسمت نحوه‌ی پیاده‌سازی ui اپلیکیشن‌های اندرویدی آموخته می‌شود. با تگ‌های xml و view های مختلف اندروید و در ادامه با مفهوم layout و انواع مختلف layout و نحوه‌ی استفاده از هر کدام آشنا می‌شوید. پس از آن نیز یاد می‌گیرید چطور از کد جاوا با این المان‌ها تعامل داشته باشید و به صورت دوطرفه بین کد جاوا و ui ارتباط برقرار کنید.

فصل سوم - Activity

زمان مورد نیاز: 5 ساعت تعداد جلسات: 16

در این بخش با activity که بلوک اصلی پیاده سازی صفحات در اندروید است و همچنین intent که برای جابه‌جایی بین صفحات اندروید نیاز است بیشتر آشنا می‌شوید.

فصل چهارم - Permission and Storage

زمان مورد نیاز: 5 ساعت تعداد جلسات: 14

در این بخش یاد می‌گیرید چطور از منابع محافظت شده‌ی گوشی اندروید مثل حافظه‌ی خارجی و .. استفاده کنید و در ورژن‌های مختلف اندروید چگونه پرمیشن لازم را به صورت کاربر پسند و مناسب به دست آورید. همچنین در قسمت دوم این بخش یاد می‌گیرید که چطور اطلاعات لازم برنامه را با طول عمر بیشتر از زمان اجرای برنامه ذخیره کنید و در دفعات بعدی اجرا برنامه از آنها استفاده کنید.

فصل پنجم - Fragment

زمان مورد نیاز: 5 ساعت تعداد جلسات: 18

در این قسمت با فرگمنت و لیست و recycler view در اندروید آشنا می‌شوید. لیست در اندروید یکی از المان‌های بسیار توانمند و پرکاربرد است و استفاده کردن از آن یک سری نکات خاص دارد که در این بخش به آنها می‌پردازیم.

فصل ششم - Thread

زمان مورد نیاز: 6 ساعت تعداد جلسات: 21

در این بخش با ترد و اجرا کردن جاب‌ها به صورت پارالل آشنا می‌شوید و در ادامه یاد می‌گیرید که چطور به یک سرور خارجی وصل شده و به آن ریکویست بزنید و همچنین اطلاعات دریافت شده از آن را در برنامه‌ی اندرویدی خود استفاده کنید.

پروژه نهایی

زمان مورد نیاز: 70 ساعت تعداد جلسات: 1

این بخش مربوط به پروژه نهایی دوره است.